Bitcoin spada poniżej 8 tys. USD! Kurs BTC osuwa się siódmy dzień z rzędu

Bitcoin spada poniżej 8 tys. USD! Kurs BTC osuwa się siódmy dzień z rzędu

21 listopada, 2019 0 przez Doradca Inwestycyjny

W trakcie czwartkowej sesji Bitcoin także na placu kasowym, jak natomiast na placu kontraktów terminowych osuwa się poniżej poziomu 8 tysięcy dolarów tracąc około 3% i spadając siódmą sesję z poziomu. Od listopadowych maksimów kurs BTC osuwa się już o 20% a gdy dynamika spadków zostanie utrzymana, to inwestorzy wkrótce powinni spodziewać się testu półrocznych dołków na wysokości 7250 dolarów.
Bitcoin z jeszcze większą presją sprzedażową

Bitcoin spada poniżej 8 tys. USD! Kurs BTC osuwa się siódmy dzień z rzędu

Sygnały wysyłane przez analizę techniczną wyraźnie wskazują, że Bitcoin że zawierać przed sobą dalsze i efektywne spadki. Próba aprecjacji i wybicia poziomu 10 tysięcy dolarów na przełomie miesiąca została zablokowana przez strefę oporu wyznaczaną na minimach z okresu wakacji, co sprawiłoby korektę spadkową zamykając kurs BTC w bardzo małym niedźwiedzim kanale. W skutku najstarsza z kryptowalut spada poniżej 200-okresowej średniej ruchomej (pierwszy raz z miesiąca) i odchodzi od siedmiu sesji. Czwartek jest ukoronowaniem niedźwiedziego sentymentu idąc do wybicia okrągłego wsparcia na wysokości 8 tysięcy dolarów:

Kliknij i zacznij zarabiać

„Price Action widziane na Bitcoinie jest kontynuacją scenariuszy, które rodziłyby się minionego lata. Niskie wolumeny, brak nowych środków napływających do ekosystemu oraz silne rozwoje rynku pracy, złota oraz obligacji, wszystko to cieszy, że inwestorzy stracili zainteresowanie cyfrową klasą aktywów” – dla Bloomberga komentował Jeff Dorman, dyrektor ds. inwestycji w firmie inwestycyjnej Arca.

Jak przeważnie w sukcesu kryptowalut, analitycy mają duży kłopot z określeniem co stanowi istotnym katalizatorem deprecjacji BTC. Wielu wskazuje na moment kryptowalutowy w Chinach – chociaż pierwsze nagłówki wskazywały, że Kraj Materiału będzie sprzyjał rozwój technologii blockchain to kolejne działania przyniosły próby ograniczenia tradingu w oparciu o cyfrowe aktywa.

Regulatorzy finansowi w współczesnej typowi świata wystosowali ostrzeżenia przyciągające do zaprzestania pracy na placu kryptowalutowym, ostrzegając jednocześnie przed nielegalnym działaniem giełd cyfrowych aktywów.

 

zobacz również aspen holding logowanie