lombard, życie pod zastaw Barwice  zadzwoń 887 332 665

lombard, życie pod zastaw Barwice zadzwoń 887 332 665

22 października, 2019 Wyłączono przez Doradca Inwestycyjny

Czy jest punkt, gdzie jest szansa znaleźć świetne promocje? Pozyskać ekstraordynaryjne obiekty, które nie są możliwe do znalezienia w innym miejscu? Tak, taka przestrzeń istnieje i jest nią każdy komis, który tylko znacie. Nie ma dwóch identycznych komisów, w każdym z nich spotkasz odmienny asortyment, w każdym z nich masz szansę kupić odmienny niepowtarzalny obiekt. Nigdy nie wiesz, na co trafisz. Warto odwiedzać komisy, zwłaszcza jeżeli jest się kolekcjonerem, hobbystą lub po prostu osobą spragnioną okazji.

lombard, życie pod zastaw Międzyzdroje zadzwoń 887 332 665

Wiekowe rupiecie, czy szansa życia?

lombard internetowy

Nasze podejście do komisów jest zdecydowanie różne. Nie ma bez dwóch zdań czemu się dziwić, gdyż nasze pierwsze przygody z lombardami zapewne nie były zbyt sympatyczne. Jeżeli niektórzy to mają w pamięci, to pierwotne komisy, z lat 90 i początków XXI wieku nie były wartymi odwiedzenia miejscami do zwiedzenia. Niewielkie pomieszczenia, nieciekawy właściciel, który siedział za ladą i śledził nasz każdy gest, a przy tym miał niesympatyczny wzrok. Czy komuś w takich chwilach chciałoby się siedzieć w takim miejscu chwilę i wybierać coś? Zdecydowanie komuś, kto jeszcze miałby zamiar coś spieniężyć w komisie albo zdecydowanie jest w pilnej opresji i chce znaleźć ekonomicznych przedmiotów.

zloz wniosek

lombard, życie pod zastaw Międzyzdroje zadzwoń 887 332 665

Dodatkowo, jeżeli ktoś myśli, że w komisie mógł kiedyś osiągnąć jakąś dobrą cenę za sprzedaż lub kupno, to jest w błędzie. Właściciel niezmiennie chciał nabywać w jak najniższej cenie, a sprzedawać jak najdrożej, wykorzystując to, że ludzie nie znali się na handlu i negocjacjach.

Szczęśliwie tamte czasy już odeszły, a nasze komisy przeszła moda z krajów zachodnich, która ma nieco odmienne podejście do tematu, więc możemy śmiało odwiedzać takie lokalizacje, których jest coraz więcej. Obecnie większość komisów jest dość duża. Dba się o to, żeby odwiedzający miał się dobrze oraz żeby miał okazję coś znaleźć. Wszystkobywa znacząco uporządkowane, żeby spokojnie można było przejrzeć wszystko.

lombard, życie pod zastaw Międzyzdroje zadzwoń 887 332 665

Odniesiemy się w tej chwili może odrobinę do podstawy, czyli tego, czy w komisach są same używane przedmioty, czy również jakieś nowe oraz ciekawe i może niekiedy niezmiernie cenne? Najpierw warto zaznaczyć, że w komisie, jeżeli chodzi o wartość, nie zatrzymujmy się na tym, czy coś jest nowe, czy używane. Bez owijania w bawełnę, aby wycenić czegoś wartość, musimy mieć na ten temat wiedzę. Można choćby znaleźć jakieś stare meble, które na pozór mogą wydawać nam się niezbyt cenne, a tak naprawdę mogą być niezmiernie cenne. Możemy też znaleźć różne rupiecie, na przykład zepsute wózki dla dzieci, telewizory i inne przedmioty, które nawet nie nadają się do naprawy. Z tego powodu będąc w komisie, trzeba być uważnym.

Co możemy ciekawego zlokalizować?

W komisach można znaleźć niemal wszystko. Od książek, przez telefony, kamery, komputery, lampy, a nawet auta i kosiarki. Wszystko jest związane z tym, jak duży jest komis, no i z pewnością, czy ma specjalizację. Gdyż przecież możemy znaleźć komis tylko z urządzeniami elektronicznymi, a możemy znaleźć taki tylko z wytworami jubilerskimi.

Jeżeli poszukujemy jakichś używanych telefonów, laptopów i innych takich przedmiotów, to w komisie możemy mieć szansę na pozyskanie ich w dobrej cenie i w świetnym stanie. To może być dla nas szansa. Precyzyjnie możemy zlustrować przedmiot, poznać jego uszkodzenia, historię, no i oczywiście przetestować. Może to być także szansa dla nas, jeżeli mamy ochotę na takich przedmiotach nieco zyskać. Możemy przecież nabywać rzeczy nienowe i odsprzedawać już jak je naprawimy.

lombard, życie pod zastaw Międzyzdroje zadzwoń 887 332 665

Komisy mogą być dla nas źródłem zarobku, jeżeli tylko porządnie się na czymś znamy i mamy duszę przedsiębiorcy. Starczy tylko rozejrzeć się w Internecie i szukać najbliższych komisów. Następnie czasami można pójść do nich oraz wyszukiwać prawdziwe perełki.

Komisy, czyli lokalizacje dla hobbystów

Jeżeli mamy jakąś wielką miłość i zbieramy różne ciekawe obiekty, to w komisach możemy właśnie znaleźć je i to nawet w bardzo dobrym stanie. To mogą być znaczki, komiksy, wiekowe telefony, czasopisma i różne odmienne rzeczy. Zdecydowanie musimy mieć świadomość czego i gdzie poszukiwać.

Wolne w komisie

Okazjonalnie, zamiast spędzać wolne dni w galerii lub w markecie, może warto wybrać się właśnie do jakiegoś większego komisu. Samo odkrywanie tych wszystkich przedmiotów może być już olbrzymią zabawą.

Wiekowe zegary, meble, wiekowe maszyny do pisania. To wszystko może wzbudzać skojarzenia. Czasem trafimy też na sprzedawcę z pasją, czyli takiego, który o każdym przedmiocie będącym w komisie, będzie potrafił przybliżyć nam ciekawą historię. Może to być dla nas zdecydowanie bardzo zaskakujące, jakie opowieści wiążą się z niektórymi przedmiotami.

Odwiedzaj więc od czasu do czasu komis i po prostu spędź tam trochę czasu. To na pewno nie będzie wyrzucony w błoto czas, ale niezmiernie ciekawe zajęcie.

lombard, życie pod zastaw Międzyzdroje zadzwoń 887 332 665

Zobacz również lombard internetowy