Poczta kurier Dobrzany  zamów online

Poczta kurier Dobrzany zamów online

9 października, 2019 Wyłączono przez Doradca Inwestycyjny

Z powodu szybkiego rytmu życia i zwyżkującej popularności płatności online, coraz częściej korzystamy z usług firm przewozowych. Dostępne na rynku usługi zachęcają nas korzystnymi cenami i błyskawicznymi terminami dowozu. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Dobra może być dziecinnie proste i naprawdę może uprościć nam życie. Co warto wiedzieć o wysyłaniu przesyłek przez firmę kurierską? Jakie mogą być korzyści z takiego rozwiązania? A także jakie niedopatrzenia popełniamy przy wysyłaniu przesyłek?

Poczta kurier Dobra

Małe paczki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane paczki, to te o niewielkich wymiarach. Mimo że dostarczenie ich samemu na pocztę może nie było by, aż takie skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego miejsca zamieszkania przez kuriera dużo upraszcza. Oszczędzamy przy tym czas oraz nasze nerwy, bo oczekiwanie w kolejkach na poczcie nigdy nie jest przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to jedynie kilka etapów, najpierw należy zrobić zlecenie na kuriera, zapakować paczkę zgodnie z wymaganiami i czekać aż Poczta kurier Dobra pojawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto może wziąć od nas paczkę już w tym samym dniu, jeżeli zrobiliśmy zamówienie w godzinach rannych, lub dnia kolejnego. Może mieć to znaczenie szczególnie gdy zależy nam na doręczeniu przesyłki do celu na czas. Najczęściej moment doręczenia paczki wynosi 24 godziny w nadchodzącym dniu roboczym.

Wysyłka w dużych ilościach

Jeśli zostaliśmy małym przedsiębiorcą i wysyłamy dużo paczek w ciągu miesiąca warto skorzystać z oferty wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to ograniczyć liczbę dokumentów. Dodatkowo mamy wtedy opcję dostania faktury zbiorczej na koniec miesiąca.

Przy nadawaniu tak wielu paczek na pewno dostrzeżemy też plusy z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej prosto z naszego mieszkania. zawiezienie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by wiele czasu oraz mogło wymagać od nas wysiłku, szczególnie gdyprzesyłki dużo ważą. Poza tym cena przesyłek hurtowych jest niższa aniżeli płatność za każdą z nich z osobna. W związku z tym gdy musimy przesyłać znaczące ilości przesyłek dobrze jest skorzystać z oferty przesyłek hurtowych.

Przewóz palet

A co w sytuacji, kiedy pakunek który potrzebujemy nadać zajmuje bardzo dużo przestrzeni i dużo waży? Rozsądnym wyjściem może być wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz towaru do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się właściwie od nadania normalnej paczki. Tak samo musimy zrobić zamówienie, zabezpieczyć pakunek oraz ułatwić kurierowi odbiór. Z racji na wymiary paczki powinniśmy zapewnić podjazd dla samochodu ciężarowego do miejsca przechowywania pakunku.

Należy pamiętać, że wyliczając wysokość pakunku i wagę powinniśmy doliczyć paletę. Standardowa euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i liczy około 15 cm wysokości. Poza tym drewniane palety mogą zwiększyć swoją wagę pod wpływem wody, w związku z tym rozsądniej jest nie zbliżać się do granicznej masy paczki. Dobierając paletę na której nadamy towar, dowiedzmy się czy jest ona w zadowalającym stanie. Nadgniła paleta nie będzie stanowić odpowiedniego zabezpieczenia i produkty na niej mogą ulec uszkodzeniu. Jeśli okaże się, że paleta nie była cała w momencie nadania paczki, możemy mieć trudności z otrzymaniem odszkodowania za zniszczenia.

Ogólne zasady nadawania przesyłek

Każda firma kurierska miasto ma swoje wewnętrzne zasady odnośnie rozmiarów, opakowania przesyłek i kontaktowania się z kurierem. Dlatego dobrze jest przeanalizować je przed dokonaniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy pakowaniu paczki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Jest to zależne od zawartości paczki i jej gabarytów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy owinięcie jej folią lub umocowanie towaru odpowiednimi pasami. Małe paczki z wrażliwą zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie amortyzowało pojawiające się drgania. Oczywiście Poczta kurier Dobra dba by wszystkie przesyłki były traktowane z uwagą, jednak należy pamiętać, że w czasie przewozu nasza paczka może się przechylać a nawet być zgnieciona przez pozostałe paczki.

Następną rzeczą o której sporo klientów zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Dobra odbierając paczkę potrzebuje też ten list przewozowy otrzymać ,więc jeśli nie wygenerowaliśmy go wcześniej, będziemy musieli to zrobić kiedy kurier już oczekuje. W związku z tym wydłuża się czas odebrania przesyłki i w skali całego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie da rady do kogoś przybyć. Dlatego dobrze jest pomyśleć nie tylko o nas samych, ale także o pozostałych chcących skorzystać z usług Poczta kurier Dobra .

Zobacz również poczta Kurier