Przemysław Saleta wyemituje własnego tokena

Przemysław Saleta wyemituje własnego tokena

3 sierpnia, 2019 26 przez Doradca Inwestycyjny

Wszystko wskazuje na to, że 2019 rok będzie bardzo ciekawym czasem na rynku kryptowalut. W ostatnim czasie media obiegła wiadomość o tym, że w przyszłym roku na rynku pojawi się… Saletacoin, kryptowaluta wyemitowana przez byłego boksera.

Przemysław Saleta wyemituje własnego tokena

 

Zainteresowanie celebrytów kryptowalutami nikogo już nie dziwi. Po tym jak 2017 rok przyniósł niespodziewaną hossę na rynku, kurs bitcoina poszybował wysoko w górę, a wiele projektów ICO okazało się strzałem w dziesiątkę, niejedna gwiazda dała się skusić na wejście w branżę.

ZACZNIJ INWESTOWAĆ

 

Dotąd jednak raczej z trudem można szukać projektu, który zakończył się stuprocentowym sukcesem. Niektóre okazywały się nawet zwyczajnymi oszustami.

Saleta nie pierwszym bokserem

Nasz rodowity pięściarz nie jest pierwszym bokserem, który zainteresował się kryptowalutami. Jeszcze przed wielką hossą, sportowiec Floyd Mayweather postanowił wesprzeć emisję tokenów firmy Stox. com. Bokser nie ukrywał wówczas, że z projektem wiąże duże nadzieje na znaczne zyski, o czym informował nawet na swoim instagramie. Niestety dziś sportowiec woli raczej zapomnieć o tej inwestycji – aktualnie wartość tokenów oscyluje w granicach 20 centów, przy czym wyjściowa cena wynosiła 1, 86 USD. Inny projekt wsparty Mayweathera – Centra, okazał się zbudowaną z premedytacją piramidą finansową.

Kryptowaluty przyciągają celebrytów

W historii nie brakuje też takich nazwisk jak Steven Seagal czy Paris Hilton, którzy zdecydowali się firmować projekty swoim nazwiskiem. Seagal niestety podzielił los Mayweather’ a. Nieco więcej szczęścia miała Paris Hilton wspierająca ICO LydianCoin, gdzie sam projekt był wartościowy. Hilton straciła jednak wizerunkowo, gdy główny przedstawiciel projektu został oskarżony o stosowanie przemocy domowej.

W Polsce rynek kryptowalut traktowany jest z wielką ostrożnością. W przeszłości wsparcia konferencji DasCoin wyparli się Krzysztof Ibisz i Rafał Maserak, po tym jak KNF i UOKiK krytycznie wyraziły się o promowanych tam treściach. Trudno się dziwić, ponieważ wśród wielu solidnych projektów zdarzają się także, choćby wyżej wymienione, oszustwa. Ponadto żyjemy w kraju, który ze szczególnym dystansem podchodzi do innowacyjnych projektów.

Saleta patrzy w przyszłość

Przemysław Saleta przemówił kilka dni temu do swoich fanów na facebooku hasłem „Future is Now!”.
W krótkim poście zdradza plany wyemitowania swojej oficjalnej kryptowaluty Saletacoin. Jednocześnie uspokaja, że nie chodzi tu o żadne spekulacje, a na projekcie każdy będzie mógł zyskać. [b]Premiera tokena ma nastąpić 24 stycznia 2019 roku na konferencji BTC Invest Camp w Bangkoku[/b]. Warto podkreślić, że sportowiec jest znaną i cenioną osobistością nie tylko w świecie boksu. W przeciwieństwie do innych celebrytów, Saleta raczej cechuje się zdrowym rozsądkiem i w przeszłości nie wykazywał tendencji do porywania się z motyką na słońce.

Za projektem stoją doświadczone osoby. Tomasz Rozmus – prezes giełdy TOKENEO odpowiada za cały proces emisji SaletaCoin i jej późniejszej dystrybucji. [b]Szczepan Bentyn – znany youtuber i specjalista rynku kryptowalut będzie odpowiadał za doradztwo oraz wsparcie techniczne projektu[/b]. Token powstanie zresztą na zupełnie nowej platformie stworzonej przez Bentyna – PERSONAL TOKENS. Sam kick – boxer interesuje się rynkiem kryptowalut od 2017 roku, kiedy to podjął decyzję o współpracy z TOKENEO.

 

Po co emerytowanemu sportowcowi własna krytpowaluta?

Personalny token to już dość znane narzędzie marketingowe sportowców i celebrytów w zachodnim świecie. W Polsce trend jest zupełną nowością, ale należy się spodziewać, że po przetarciu szlaków przez Saletę, takich projektów pojawi się więcej. SaletaCoin będzie służyła głównie do aktywizacji fanów sportowca, którzy za pośrednictwem tokena będą mogli m. in. nabyć różne usługi czy produkty w postaci gadżetów. Projekt ma także na celu propagowanie sportu wśród młodzieży, a w szczególności bosku.

Z niecierpliwością wyczekujemy premiery SaletaCoin i trzymamy kciuki za powodzenie pierwszego takiego projektu w Polsce.

Zobacz również Zacznij inwestować