Rozmowa kwalifikacyjna nie pragnie być duża, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie pragnie być duża, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

28 kwietnia, 2020 0 przez Doradca Inwestycyjny

Rozmowa kwalifikacyjna nie pragnie być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji Każdy spośród nas, kto kiedykolwiek miał łączność z rekrutacją z pewnością rozumie te dwa uczucia – radości, jeśli nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uświadomimy sobie, że przed nami rozmowa, która powszechnie jest znanym żyć czy nie być. Niczym nie oddać się zwariować i przystąpić do rozmowy rekrutacyjnej z uniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, a my postanowiliśmy wyodrębnić pięć podstawowych zasad, dzięki którym można przejrzeć na rozmowy kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie udawaj kogoś kim nie jesteś
Wybierasz nauczyć się od tej najskuteczniejszej cechy to wysokie. Punkt w tym, że bardzo często poprzez ostatnie zaczynasz udawać kogoś kim nie jesteś. Że takie podejście leczy na Twoją niekorzyść. Bycie sobą ułatwi Ci rozmowę, dzięki czemu budowanie spójnego wizerunku nie będzie niczym trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach czy za mały krawat sprawi, iż nie będziesz właściwie skupiony. Osoba, jaka będzie z Tobą wymawiać nie da po sobie poznać, że zrozumiała te niedociągnięcia, jednak nie umknie więc jej uwadze. Pamiętaj, że ważnego wrażenia nie odda się zrobić dwa razy. Dobrzy i przyjemny ubiór to pozycja.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który różnie pewno się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy rządzące się ręce będzie utrudnieniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe doświadczenie pewności przyda Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z kolejnym pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Przyda Ci zatem pewności siebie także pozwoli opanować stres.

4. Szczegółowe dane.
W prywatnych uwagach skup się na krótkich radach oraz odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, naucz się z zarządzanymi poprzez niego wykonaniami, mocami oraz całym pozostałym, co jest dla Ciebie dobre, i może również zaplusować. Na badania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które oprócz będą spływać z problemu nie potrafią Ciż w zdobyciu nowej pracy. Przez takie wypowiedzi osoba przeprowadzająca rekrutację że znacząco mocno przestać nas słuchać, co zupełnie nie przekłada się na sukces żadnych spotkań, a zgłasza tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Patrzenie na ścianę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w przestrzeni powoduje, że odbiór naszej pozycji jest niezwykle negatywny. Nasz rozmówca będzie uznawał wrażenie, że chętny nie jest kwestiami, a ciałem na konferencji. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, iż będziemy brani jako kobiety pewne siebie i ułatwi rozmowę rekrutacyjną.

Możesz żyć podstawowy, że gdy poproszono Cię na rozmowę rekrutacyjną, to Twoje domeny są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu właściciele i nic nie pozostaje na granicy, aby dać z siebie maksimum na konferencji, w czym może posłużyć Ci słuchanie tych wartości. I co z błędami? Każdy je robi – trzeba tylko umiejętnie wyciągać spośród nich efekty. Gdy jesteś ciekaw, jakie spośród nich są najczęstsze, to na blogu Sellwise znajdziesz wiele na ów przedmiot.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji